פיתיון קישורים (Link bait) בקידום אתרים

פיתיון קישורים (Link bait) בקידום אתרים

פיתיון קישורים

פיתיון קישורים היא הדרך הטבעית ליצור תנועה באתר. חכמים רבים גילו את השיטה מזמן – לאור העובדה שהיא פועלת באופן טבעי ומעניין לגולשים למרות שרבים מהם מודעים לפיתיון אבל בכול זאת מגלים עניין, לדוגמא: בפוסט מופרך לחלוטין.

פיתיון קישורים היא עוד דרך בבליל תהליכים אשר מטרתם לקידום אתרים. על מנת ליצור פיתיון קישורים נחוצה יצירתיות לא מעורערת בעליל. ככל שתהיו יצירתיים יותר , תפתו יותר. לא ואתם לא חייבים לחשוב תמיד באופן פרובוקטיבי – אפשר גם אחרת ואפילו מוצלח יותר.

ההמתנה והסבלנות בשילוב יצירתיות היא המפתח להצלחת פיתיון קישורים. כתיבת פוסט מעניין מאוד בבלוג יכול ליצור עניין רב אצל הגולשים, הם ישוחחו על כך ביניהם בתוך הבלוג , יגיבו בין אם בהשמצות או מחמאות זה ממש לא משנה. עצם העובדה שיצרתם עניין בפוסט, כבר זכיתם להכרה ולתנועה גבוהה יותר.

מנוע החיפוש נע בעקבות תנועת הגולשים, ככול שהם מתעניינים יותר הוא גם מגלה עניין ומפעיל את כיוונו לאתר שלכם ובתוך כך מקדם אתכם . לקשור את הגולשים באופן טבעי זהו כול הרעיון שמאחורי פיתיון קישורים. דוגמת הרשתות החברתיות  הן כלי ליצור  פיתיון  קשורים באמצעות תמונה, סרטון או וואט אבר שיבלוט באופן מגרה חושים .

פיתיון קישורים בלי להפחיד את הדגים ברשת

לא נעים לכתוב, אבל הגולשים הם הדגים שלכם ברשת. אותם אתם אמורים לפתות ובאופן חכם, בולט ובעיקר עובד.  ראשית לפני כול יצירת פוסט, סרטון , תמונה ועוד בדקו מיהו קהל היעד שלכם זה קודם כול ולפני הכול. בתוך כך יצירת בלוגים, כרטיסים ברשתות חברתיות הם הפלטפורמה ליצור את פיתיון הקישורים ולא האתר שלכם.

לצורך העניין, הרשתות החברתיות בהן שוחים כול סוגי הדגים מאידך ניתוח התחום מתבקש לפני יצירת פיתיון הקישורים על מנת לתפוס את הדגים הרלוונטיים. שהם בעצם קהל היעד של האתר.

לדוגמא: אתר  בתחומי אסתטיקה יכול לפרסם סקופ חדש בעל כותרת שגונבת עיניים של נשים וגברים כאחד שכול עולמם נע סביב תחום זה. הם יתעניינו, יקראו ויצרו תנועה.

זוהי דוגמא עדינה ליצור פיתיון קישורים. דוגמא מפתה במיוחד צריכה להיות כזו שיכולה ליצור סערה וויכוח בין הגולשים  גם זו דרך ליצור פיתיון קישורים מוצלח . כל הנהרות מובילים אל הים אמר פעם חכם לא סיני, וזו המטרה של פיתיון קישורים ליצור את התנועה שאליה אנו מייחלים עבור האתר, לזכות בהכרה , מיתוג ופרסום ולהגיע אל קהל היעד שלנו בסופו של תהליך.

הקפדה צורנית

לאחר שהבנו כיצד שיטת פיתיון קישורים מסייעת לכל מה שקשור לתחום קידום אתרים בישראל ובעולם. חשוב שתשקיעו במראה הפוסט, הסרטון, התמונה וכדומה. מראה נקי ומינימליסטי הוא המבוקש ביותר בקרב כול הגולשים, יותר מדיי קשקושים עלול להבריח את הדגים. מספיק תולעת אחת טובה לקבל להקה של דגים .